Yeni Ne Var ?

7 Ocak 2013 Pazartesi

Clinique Ocak 2013 Haberleri


Göz çevrenize ikinci bir şans verin.

YENİ Repairwear Laser Focus Kırışık Karşıtı Göz Kremi
Ocak 2013 itibariyle tüm Clinique satış noktalarında

Clinique, ilk olarak çizgi ve kırışıkların görünümününde %63’e varan azalma sağlayan ve dermatolojik lazer uygulamasına eşdeğer etki gösteren Repairwear Laser Focus Kırışık ve UV Hasarı Giderici Serum’u tanıtmıştı.Göz çevresi de ikinci bir şansı hak ediyor. Clinique’in güçlü kırışık karşıtı serumunun patentli teknolojisiyle formüle edilmiş YENİ Repairwear Laser Focus Kırışık Karşıtı Göz Kremi özellikle göz çevresindeki görünür yaşlanma belirtilerini onarmak için yaratıldı.

Clinique Baş Dermatoloğu Dr. David Orentreich “Genç bir cilt güçlü ve esnektir. Buna karşın, yaşımız ilerledikçe cilt elastikiyetini, sıkılığını ve ihtiyaç duyduğu nemi kaybetmeye başlar.Üstelik yüz ifadelerimiz bunları geri kazanmamızı zorlaştırır.” diyor. “Gülümseme ya da gözleri kısma gibi sürekli yapılan yüz hareketleri cildin kıvrımlarını ortaya çıkarır ve “dinamik kırışık” adını verdiğimiz katlanmalara yol açar. Yaşımız ilerledikçe cildimiz sarkmaya başlar ve kırışıklar daha belirgin hale gelir.”

Güzellik sektöründe lider olan Clinique ürünlerini test etmek için yeni yollar arıyor. Geleneksel statik çizgi ve kırışık testlerine ilave olarak, Repairwear Laser Focus Kırışık Karşıtı Göz Kremi ile dinamik kırışıkları test ediyor.İsminden açıkça anlaşılacağı üzere, yapılan “Gülümseme Testleri” göz çevresindeki “gülümseme çizgileri” nin ne ölçüde azaldığını test etmek üzere uygulanıyor. Bu çizgiler özellikle gülümseme anında oluşan çizgilerdir. Panelistler aktif olarak gülümserken, ürünü kullanmadan önce ve 12 hafta boyunca düzenli olarak kullandıktan sonra olmak üzere değerlendirildiler. 12 hafta sonrasında “aktif” gülümseme çizgileri tekrar değerlendirildi. Sonuçlar göz çevresindeki aktif gülümseme çizgilerinin görünümünün %54’e varan oranda azaldığını ortaya koyuyor.

Clinique’in yeni Repairwear Laser Focus Kırışk Karşıtı Göz Kremi çift yönlü yaklaşımıyla tüm göz çevresinin aynı zamanda daha canlı ve genç görünümünü sağlıyor. 

UV hasarını onarır ve çevresel zararlılara karşı koruma sağlar.

UV hasarlarına yıllarca maruz kalmak, direk olarak hücre DNA’sıdaki doğal kolajen ve elastin yapısına zarar vererek, çizgi ve kırışıkların oluşmasını sağlar. Repairwear Laser Focus UV Hasarı Giderici Serum’da bulunan güçlü bir içerik tarafından formüle edilmiş bu yeni yaşlanma karşıtı göz kremi, UV hasarının yarattığı etkileri gözle görülür şekilde tersine çevirir.

Encapsulated Micrococcus Lysate (güçlü serum içeriği): UV hasarına karşı en güçlü koruma sahibi organizma  olduğu bilinen, “Micrococcus Luteus” enzim özü bulunmaktadır. Zaman içerisinde, yaşlanmanın ilk belirtilerini yaratan UV ışınlarının ortaya çıkardığı hasarlı görünümü onarır. 
İçeriğindeki C ve E Vitaminleri ve antioksidanlar, serbest radikallere karşı savaşır ve çevresel zararlılara karşı cildi korur.

Çizgi ve kırışık görünümünü ve cilt dokusunu gözle görünür şekilde iyileştirir.

Gelişmiş formül 12 hafta içerisinde kaz ayaklarının, göz kapaklarının ve göz altının görünümünü iyileştirir (birbiriyle çakışan göz altı çizgilerini de).

Kesilmiş süt proteini: Clinique’in yeni geliştirilmiş Kesilmiş Süt Protein formu doğal ve yüksek kalitede  polipeptit ve zengin amino asit içeriği sayesinde cildin yenilenmesini sağlar ve cilde daha güçlü bir destek mekanizması sağlar.
Siyah Çay Fermantesi: Cildi sıkılaştırarak çizgi ve kırışıkların görünümüzü azaltır. Göz altındaki kesişen çizgilerin görünümünü yumuşatır.
Chlorella Vulgaris, Palmitoyl Oligopeptide ve Siegesbeckia Orientalis Özü: Doğal kolajen ve elastin üretimini hızlandırarak, cildin sıkılaşma ve yenilenme gücüne sahip olabilmesi için birlikte çalışırlar. 

Cildin nem bariyerini güçlendirir.

Gerçek; göz evresindeki derinin avuç içerisindeki deriden onda bir oranda daha ince olduğudur. Dolayısıyla yağ bezlerinin azlığından ötürü kurumaya eğilimlidir. Üstelik dış etkenler cildin daha ince ve kuru olmasını tetikler. Göz çevresindeki hassas deriyi nemlendirmek çizgi ve kırışıkların görünümünü azaltır, daha yumuşak ve esnek hissedilmesini sağlar. Bu yeni göz çevresi bakım kremi cildi anında nemlendirerek cilt bariyerini güçlendirir. Klinik testler 12 hafta sonrasında cilt bariyerinin %72’ye varan oranda arttığını gösteriyor. Daha güçlü bir nem bariyerine sahip olmak cildi ek tedavi içeriklerine hazırlar.

Biberiye Özü: Çevresel zararlılara karşı cildin bariyerini güçlendirir ve irritasyona yol açmadan doğal kolajen sentezini arttırır.
Salatalık/Arpa/Ayçiçeği Özü: Bu içerikler cildin yağ çeperini güçlendirerek cilt bariyerini onarır.
Trehalose: Şeker türevi olan Trehalose, cildin lipit sistemini stabilize eder. Bu da cildin ortamdan daha fazla nem hapsetmesini sağlar.


Çizgi ve kırışıklarla en üst düzeyde savaşmak için Clinique’in güçlü Repairwear Laser Focus UV Hasarı Giderici Serumu ile YENİ Repairwear Laser Focus Kırışık Karşıtı Göz Kremi’ni birlikte kullanmanızı öneririz. Serum, kırışık görünümüne karşı lazer uygulaması ile karşılaştırılabilir sonuç sunarken, göz çevresi bakım kremi yaşlanma karşıtı etki göstermenin yanı sıra anında cildin nem bariyerini güçlendirici etki göstermektedir.

Repairwear Laser Focus Kırışık Karşıtı Göz Kremi’ni sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere, tüm göz çevresine günlük cilt bakımınızın ardından uygulayınız (Göz kapağı da dahil).Yalnız başına ya da makyaj altına uygulanabilir. Dermatologlar tarafından test edilmiştir. Tüm cilt tipleri ve tonları tarafından kullanılabilir. 


Tavsiye edilen azami perakende satış fiyatı: 139 TL.

Alerji testinden geçmiştir. %100 parfümsüzdür.Yağsızdır. Dermatolojik olarak test edilmiştir. Oftalmologlar tarafından test edilmiştir. Akneye yol açmaz.Yeni güne neme doymuş bir ciltle uyanın

YENİ Moisture Surge Overnight Nem Maskesi
Ocak 2013 itibariyle tüm Clinique satış noktalarında

Cilt, özellikle cilt bariyerinin fonksiyonlarının yavaşladığı akşam saatlerinde nem kaybı yaşar. Bu amaçla Clinique, tüm gece boyunca yoğun nem desteği sağlayacak yeni Moisture Surge Overnight Nem Maskesi’ni yarattı. Moisture Surge Overnight Nem Maskesi cildi sakinleştirerek yenilenmesini sağlar ve cildin nemi hapsetme özelliğini güçlendirir. Yıkanmayan formül, uykuda geçirdiğiniz saatlerde gün boyu cildinizde oksidatif stress kaynaklı gelişen irritasyonu önler ve gece boyunca sağladığı yoğun nem sayesinde cildin yenilenmesini sağlar.Cilt, ertesi sabah yumuşak, pürüzsüz ve rahat hissedilir & görünür.

CİLDİNİZİN DAHA AKILLI ÇALIŞMASINI SAĞLAYIN; DAHA ÇOK DEĞİL

Clinique araştırmacıları cildin bir sonraki gün için, gece boyunca ritmini ayarladığını söylüyor. Moisture Surge Overnight Nem Maskesi bu saatler boyunca yaşanan nem kaybını ve nem bariyerindeki zayıflamayı hedef alır. Ultra yoğun krem formul, cilde gece boyunca nem sağlar; cildin esnek ve rahat hissetmesini sağlar. Cilde ihtiyaç duyduğu faydalı lipitleri sağlayarak gece boyunca cildi sakinleştirir ve gün boyu maruz kalınan irritasyonu yatıştırır. Cilt ertesi güne esnek bir şekilde uyanır ve gün boyu rahat hisseder. Cildin güçlendirilmiş nem bariyeri cilde daha güçlü bir nem tutma kapasitesi kazandırır.

KLİNİK OLARAK ONAYLANMIŞ FORMÜL

Moisture Surge Overnight Nem Maskesi içeriğindeki hyaluronik asit sayesinde cilde sağladığı yoğun nemi hapseder. Görünmez bir nem bariyeri yaratarak cildin optimal neme sahip olmasını sağlar.

1.Yoğun Nemlendirme Sağlar: Cildin optimal nem bariyerine sahip olmasını sağlayan güçlü içerik kokteyli sayesinde yoğun nemlendirme sağlanır
Activated (-/+) Water/Aloe Barbadensis Leaf Water:Özel olarak elektrolize edilmiş su, nem sağlarken aynı zamanda cildin daha uzun sure sakin ve rahat hissetmesini sağlar.
Trehalose and Sorbitol: Bu şekerler uyum içerisinde çalışarak hücrelerin su kaybemesini önler ve cildin çevresel faktörlerden ötürü ozmotik şok yaşamasını önler.
Sodium Hyaluronate: Cilde anında nem sağlayarak cilde doğal, sağıklı bir görünüm kazandırır. Bu önemli polimer, yoğun su tutma kapasitesi sayesinde cildin sakin, rahat ve esnek hissetmesini sağlar.

2. Nem Bariyerini Onarır & Güçlendirir: Bunu, lipit hücrelerini yenileme özelliğine sahip ve cildin uzun sure nemli hissedilmesini sağlayan içerik karışımı ile sağlar.  

Murumuru Seed Butter/ Wheat Brand Extract / Olive Extract: Lipit hücrelerini tazeleyerek cilt bariyerini onarır ve güçlendirir.
Shea Butter, Mango Butter, Pomegranate Sterols: Vanilyadan elde edilen güçlü içerikler sayesinde anında ve uzun süre korunan nemlendirme sağlar.
3. Rahatlatır & Sakinleştirir: Dış etkenler dolayısıyla gelişen irritasyonu sakinleştiren içeriklere sahiptir.
Su yosunu özleri karışımı: Kırmızı su yosunu özlerinden oluşan karışım irrite olmuş cildi sakinleştirir ve çevresel faktörlere karşı cildi korur.
Kafein/Sakaroz: Cildi yatıştırır ve sakinleştirir.
Bisabolol: Bu iltihaplanmayı önleyici içerik sayesinde problem yaşayan ciltleri rahatlatır.
Anti-oksidan karışımı: Anti-oksidan karışımı sayesinde cilt zararlı radikallerle, irritanlarla ve çevresel kirlilikle savaşmak üzere güçlenir ve  korunur. 


Tavsiye edilen azami perakende satış fiyatı:109 TL

Alerji testinden geçmiştir. %100 parfümsüzdür.Yağsızdır. Dermatolojik olarak test edilmiştir. Oftalmologlar tarafından test edilmiştir. Akneye yol açmaz.


Clinique hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizi takip edin:
facebook.com/cliniqueturkiye
twitter.com/Clinique_TR
youtube.com/user/CliniqueTurkiye

*basın bültenidir


1 yorum:

  1. clinique iyi bi marka değil bence, alerjik reaksiyonlar yapıyor ciltte, ayrıca şikayetvar.com da da bi dolu şikayet var hakkında

    YanıtlayınSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...