Yeni Ne Var ?

14 Mayıs 2015 Perşembe

Kusursuz Kırmızı


Şimdiye kadar modası hiç geçmemiş olan bir şey varsa şüphesiz kırmızı rujdur. Bu seksi renk tüm dikkatleri üzerinize çektiği gibi hatayı da affetmez. Aslında 5 adımda kusursuz kırmızı dudaklar elde etmek gayet kolay.

1. Ölü Deriden Arındırın ve Nemlendirin.


İlk adım dudaklarınızı pürüzlerinden arındırmak. Bunu diş fırçası, peeling veya toz şeker bal karışımı ile yapabilirsiniz. Ardından dudaklarınızı parlak olmayan bir dudak nemlendiricisiyle nemlendirin.2. Dudak Kalemi ile Taslak Çizin

Rujunuz ile aynı tonda bir dudak kalemi ile dudağınızı çerçeveleyin. Ardından dudak kalemi ile dudaklarınızı boyayın. Bu şekilde rujunuz daha kalıcı olacaktır.

3.Rujunuzu Sürün
Rujunuzu doğrudan tüpten sürmek yerine dudak fırçası ile yedirerek uygulayın.4. Fazlasını Alın  ve Tekrarlayın

Bir kağıt mendili dudağınıza hafifçe bastırın. Böylece rujun rengi  bir sonraki adımla dudağınızda daha uzun süre dayanacaktır. Rujun fazlasını aldıktan sonra bir kat daha ruj sürerek dayanıklı bir makyaj elde etmiş olacaksınız.

5. Dudak Çevrenizi Aydınlatın
Rujunuzu sürdükten sonra dudak çevrenize uygulayacağınız açık renkli bir kapatıcı veya aydınlatıcı dudaklarınızı daha kusursuz gösterecek ve ortaya çıkaracaktır.
Dudak Şeklinize Göre Uygulama
Dudaklarınız inceyse dudağınızın ortasındaki V bölgesini ve yanlarını kalemle belirginleştirin. Dudak kalemini abartıya kaçmadan hafifçe dışarıdan çekmek de faydalı olacaktır.
Kalın dudaklara sahipseniz çok kıskanıldığınız kesin fakat koyu rujların abartılı durmaması için kalemi biraz içeriden çekebilirsiniz.
Üstü ince altı kalın dudaklarınız varsa alt dudağınıza kalem uygularken biraz içeriden çekerek inceltin. Böylece üst dudağınız daha dolgun görünecektir.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...